3D-viewers en truview
Een onderschatte grote meerwaarde van opname met een laserscanner is de mogelijkheid om 3d viewers en truview te maken. Zonder 1 lijn op papier te zetten kan de bestaande situatie al op kantoor bekeken worden. Men kan zelfs de maten al meten en bestanden koppelen aan het 3D model. Er zijn partijen die deze functionaliteit zelf ontwikkelen en verkopen als een maatwerkoplossing voor documentatie. Maar in principe bestaan er ook redelijk goede gratis viewers; ‘De Truviewer’ van Leica en de fly-through viewers van Zoller+Fröhlich.
(Bovenstaande afbeelding is een screenshot van een normale kwaliteit truview, gemaakt met de interne camera van een Leica C10 laserscanner)
Fly through van Zoller+Fröhlich
Het onderstaande filmpje laat een ‘fly through’ zien van een opname die gemaakt is het de laserscanner IMAGER 5010C van Zoller+Fröhlich.
Truview leica
De viewer ‘Truview’ moet natuurlijk nog wel even gemaakt worden. En daarvoor hebben we wel een pointcloud nodig. Een truview van een project is dus vooral interessant wanneer er in beginsel een reden is om te gaan scannen. De truview kan gemaakt worden in 3 kwaliteiten. Vanuit de pointcloud, of met de pointcloud i.c.m. fotomateriaal vanuit de scanner, of met separaat fotomateriaal vanuit een aparte camera. Om de hoogste kwaliteit te maken is wel wat extra bewerking en speciale software nodig. Maar dan heb je ook wel een top resultaat.
De afbeelding hieronder laat een screenshot zien van een truviewer die gemaakt is met een separate camera. Zoals u kunt zien is de kwaliteit van de opname een stuk hoger dan de editie die gemaakt is met de scannercamera.

Bekijk zelf de truview van project Kruithuis Den Bosch
Download en installeer de plugin en bekijken de meetdata met de truviewer. Downloaden truviewsetup-221 (7,91MB)
Na het installeren van de bovenstaande plugin kunt u via onderstaande link de meetdata van een van onze projecten ‘Het Kruithuis’ bekijken.
Klik hier om het kruithuis te bekijken na installatie van de plugin.
Het filmpje hieronder laat zien hoe het resultaat eruit zou moeten zien.

Meer informatie over 3d viewers
Wilt u meer weten over 3d viewers en de mogelijkheden van het laserscannen? Neem dan contact met ons op door te bellen met ons kantoor op nummer 073-6135729.

