Laserscanning voor nieuwe vloerbedekking woning Bussum

Een stalen vloerbedekking, strak tussen de wanden. Dit idee werd gerealiseerd in een bestaande woning in Bussum die volledig gerenoveerd werd. Een origineel idee, maar wel lastig uit te voeren wanneer je geen exact maatgevoerde contouren van de ruimten hebt.
De opdrachtgever kwam op het idee om alle ruimten op de begane grond in te laten scannen. Een traditionele inmeting zal een geschematiseerde lijnentekening als product hebben. Een laserscanner daarentegen scant iedere millimeter van de vloerranden en genereert een as-is-model. We maakten een horizontale sneden net boven het vloerniveau met als resultaat een volledige geschakelde contour van alle ruimten.
Toegevoegde waarde laserscannen
Het is nog maar kort geleden dat een dergelijk relatief klein meetproject enkel en alleen met reflectorloze total stations of apparaten zoals de 3D disto werd gemeten. Het inscannen van een paar kleine ruimten binnen een particulier project was onbetaalbaar.
Dat is vandaag de dag wel even anders. Er zijn steeds snellere en kleinere scanners op markt en de komst van automatische targetherkenning zorgt voor een snelle opname op de locatie. Vergeet daarbij niet de toegevoegde waarde van alle overige scandata! En het principe van “nu we er toch zijn”… De laserscan registreert alle zichtbare objecten. In dit geval werden dus ook alle vloersparingen en electrapunten opgenomen. Het is een kleine moeite om de scanner ook even in de tuin te plaatsen waardoor tuin en gevels ook worden opgenomen.
Kosten laserscannen
We zetten geen uurtarieven en dagprijzen op deze website. Ik kan echter wel zeggen dat we een project als deze (6 grote en kleine ruimten) kunnen scannen in 2 uur. Het verwerken van de scandata en het maken van de tekening van alle contouren kost ons nog ongeveer 3 tot 4 uur.







wat een mooie opdracht….wij scannen vooral kantoren om een 3D BIM model op te zetten, maar scannen voor interieurtoepassing nog niet eerder gehoord Succes en bedankt voor dit mooie artikel!
Beste Menno,
bedankt voor je reactie!
Ik weet wat BIM is, maar wat versta jij onder een 3D BIM model. Daar is zoals je weet nogal wat spraakverwarring over. “Scan to BIM” is bijvoorbeeld een veel gebruikte term die nergens op slaat.
Ik ben benieuwd naar je reactie!
Groeten,
Jeroen Pelser.