Meet-Tekenwerk.nl

Herbestemming Watertoren Den Bosch

Geplaatst op 05-07-2012

Aan het Hinthamereinde in Den Bosch staat de op 1 na oudste watertoren van Noord-Brabant. Een bijzonder project. De toren werd in 1885 gebouwd. BOEi, een non-profit organisatie die zich bezighoudt met herbestemmen van industrieel erfgoed, heeft de Watertoren gekocht van de gemeente voor 250.000 euro. De toren wordt gerestaureerd en verhuurd aan commerciële partijen in 2013.

PelserHartman en BAI-educatieproject De Watertoren

In samenwerking met het BAI was PelserHartman betrokken bij een educatief project voor middelbare scholieren. Voor het vak Culturele en Kunstzinnige Vorming en Techniek dienden de leerlingen een nieuwe bestemming te creëren voor de monumentale Watertoren van Den Bosch. Onmisbaar voorwerk verrichtte Bouwstudio PelserHartman. Met behulp van 3D-laserscanners wist PelserHartman het monument en omliggende terrein uiterst precies in te meten. Vervolgens maakten zij talloze tekeningen op basis van de scannerdata.

Een aantal 3D visualisaties van PelserHartman zijn te zien in onderstaande film.

Lees meer over de watertoren Den Bosch

U vindt meer informatie over de watertoren, haar geschiedenis en het BAI educatieproject op de pagina Watertoren Hinthamereinde Den Bosch.


Reageer!

Meet-Tekenwerk.nl